Політологічний словник

Гольбах Поль Анрі де (1723 — 1789) — барон, французький мислитель, видатний представник епохи Просвітництва, активний учасник створення "Енциклопедії наук, мистецтв та ремесел". Автор численних праць з філософії, етики, релігії, політики і соціології, в яких суспільство розглядав як об'єднання людей для спільної праці в ім'я забезпечення один одному щасливого життя. Спробував систематизувати суспільства, поділяючи їх на всесвітнє суспільство ("весь людський рід") і окремі суспільства. Політичну систему суспільства виводив, пояснював природою людини, стверджуючи, що корисною політика стає лише тоді, коли ґрунтує свої принципи на природних законах. Вважав, що досуспільного життя не було — людина, мовляв, завжди жила у суспільстві, побудованому передусім на ідеях суспільного договору. Розумне суспільство, за Г., базується на приватній власності і природній нерівності. Справжньою основою влади вважав справедливість, а найвдалішою формою політичної влади — монархію, яка, однак, має підпорядковуватися владі представників народу.

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997.

М. ГоловатийВідвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.