Політологічний словник

Адміністративний ресурс — у широкому розумінні цього поняття — один з різновидів ресурсів влади. Його специфіка полягає у здатності використовувати систему державного управління — так звану управлінську вертикаль влади — з метою мобілізації організаційних, фінансових зусиль та інформаційних можливостей задля досягнення бажаного політичного результату. Широко вживається у сучасній публіцистиці та політології насамперед у зв'язку з виборчими кампаніями. Як правило, застосовується щодо країн пострадянського простору, які проголосили своїм політичним ідеалом принципи демократії, але не дотримуються їх під час виборів. Одним з інструментів порушення виборчого права якраз і є А. р., використання якого супроводжується тиском влади на виборчі комісії та виборців. Надмірне використання А. р. призводить до спотворення об'єктивного вибору і тому розглядається як зловживання владою задля збереження політичного статусу - кво.

Л. Шкляр


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.