Політологічний словник

Гроцій Гуго Гроот (1583-1645) — відомий голландський юрист, соціолог, державний діяч, один із засновників учення про природне право. Погляди Г. Г. сформувалися головним чином під впливом нідерландської буржуазної революції XVI ст. У Франції, куди він змушений був емігрувати, написав свій найвідоміший твір "Про право війни і миру. Три книги", в якому і розглядав природне право народів, принципи публічного права. Вважав, що на ранніх етапах розвитку люди були рівними, мали спільну власність, не маючи держави, приватної власності, а потім принципи справедливості було порушено і почалися ворожнеча та війни. Щоб припинити їх, люди й уклали суспільний договір і утворили державу. Г. Г. вважав, що держава — це досконалий союз вільних людей, укладений заради дотримання права і загальної користі. Джерелом природного права є людський розум. Розрізняв війни справедливі і несправедливі — загарбницькі, грабіжницькі, вважав, що голос гармат не повинен бути сильніший від голосу закону. Виступав проти розв'язання міжнародних проблем шляхом війни.

Хто є хто в європейській то американській політичній науці: Малий політологічний словник. - Львів, 1997.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.