Політологічний словник

Грушевський Михайло (1866 — 1934) — український історик, громадський, політичний діяч. Закінчив Київський університет, викладав у Львівському університеті, очолював Центральну Раду. Вважав, що суспільно-політичний процес однаковою мірою детермінується біологічними, економічними та психологічними чинниками. Останній називав вирішальним. У суспільному розвитку вбачав два основних протилежних інстинкти — колективістський (солідарність) та індивідуалістичний. Розробляв проблему політичної влади, її джерел і механізмів, боротьби за владу та її утримання пануючою елітою. Виступав проти усіляких намагань Росії монополізувати представництво і спадщину Київської держави. Висував федеративну концепцію в національному питанні, а на початок 1918 р. перейшов до ідеї національної незалежності та суверенітету України, її самостійності. Основні науково-історичні праці: "Історія України-Руси", "Нарис історії українського народу", "Початки громадянства. Генетична соціологія", "Хто такі українці і чого вони хочуть".

Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.