Політологічний словник

Даль Роберт Алан (нар. 1915) — відомий представник американської політичної науки. Основні наукові праці ("Вступ до демократичної теорії" (1956), "Сучасний політичний аналіз" (1964), "Політичні опозиції у західних демократіях" (1966), "Дилеми плюралістичної демократії" (1982) та ін.) пов'язані зі складними проблемами політичної трансформації, демократії, співвідношення понять свободи, рівності, демократії. Розробив концепцію поліархії, яка мала давати громадянам можливість політичної участі, а групам, лідерам — можливість відкритого суперництва у боротьбі за владу. Поліархію Д. розумів і обстоював як особливий тип режиму правління, що характеризується: а) високою терпимістю до опозиції; б) відносно широкими можливостями впливу на поведінку уряду, включаючи усунення посадових осіб з їх посад мирними засобами ("Поліархія. Участь і опозиція" (1971), "Демократія, свобода і рівність" (1986)).

Политология: Словарь-справочник / А. Василик, М. С. Вершинин и др. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.