Політологічний словник

Двопалатна система — законодавчий представницький орган, що складається з двох палат, які засідають і приймають рішення самостійно (наприклад, палати громад і лордів у Великобританії). Історично у Д. с. верхня палата представляла дворянство, а нижня — народ (його вибраних представників). Друга палата у всіх демократичних державах є важливішим представницьким органом. В кожній країні взаємовідносини верхньої і нижньої палат різні. Основними мотивами, які виправдовують існування Д. с., є принципи федералізму, поділу влади і політичного контролю з боку більшості за владою.

Гаджиев К. С. Политическая наука. — М., 1995; Кислий Павло, Вайс Чарльз. Становлення парламентаризму в Україні: На тлі світового досвіду. — К., 2000; Скрипник О. В. Соціальна, правова держава в Україні: проблеми теорії і практики. — К., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.