Політологічний словник

Демаркація кордону (від лат. demarcatio — розмежування) — проведення лінії державного кордону на місцевості з позначенням її спеціальними прикордонними знаками. Д. к. здійснюється на основі документів про делімітацію кордону (договір, карта, опис кордону) спільними комісіями, що створюються на паритетних засадах. Під час роботи щодо Д. к. виконується топографічна або аерозйомка місцевості, на основі чого складається великомасштабна топографічна карта прикордонної смуги, встановлюються прикордонні знаки та визначаються їхні координати. У практиці двосторонніх відносин сусідні держави зазвичай складають протокол про проведення Д. к. — детальний опис проходження на місцевості демаркаційної лінії кордону, до якого додаються карти з нанесеною лінією кордону й протоколи на кожний встановлений прикордонний знак зі схемами та фотографіями. Документи Д. к. набирають чинності після затвердження їх згідно із законодавством договірних сторін про Д. к., тобто проведення державного кордону.

А. Кудряченко


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.