Політологічний словник

Демографічна політика (policy demographic) — певна система соціальних заходів, спрямованих на формування бажаної для суспільства і свідомої демографічної поведінки населення; важлива складова внутрішньої і зовнішньої політики держави. Метою Д. п. є вплив на демографічні процеси і розвиток народонаселення, в тому числі на народжуваність, середню тривалість життя, регулювання кількості етнічних спільнот, становище жінок тощо. Д. п. найчастіше пов'язана з такими складовими соціальної сфери, як охорона здоров'я, освіта, соціальний захист та підтримка громадян. Вирізняють так звану пренатальну Д. п., спрямовану на підвищення кількості населення (наприклад, фінансова підтримка, податкові пільги для сімей, заборона абортів тощо), і антенатальну Д. п., спрямовану, навпаки, на зменшення кількості населення, особливо у країнах, що розвиваються. Базується Д. п. на науці демографії, яка вивчає питання народонаселення, міграції тощо.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000; Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. — М., 1997.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.