Політологічний словник

Десницький Семен Юхимович (1739/40 — 1789)— відомий російський юрист, "перший російський професор права" (М. Костомаров), який зробив надзвичайно багато для формування і розвитку "юридичного світогляду" в Росії. Уникав копіювання західного теоретичного, в тому числі політичного, досвіду. Вважав, що в основі розвитку людства лежить зміна форм власності. Поєднував, вивчав зв'язок влади і власності, вважаючи, що саме багатство є основою влади. Розвивав ідею поділу особистісних прав людини на "природні" (життя, здоров'я, власність тощо) і "набуті" (політичні, соціальні права та ін.). Різко критикував кріпосне право, імперську політику національного гноблення, релігійної нетерпимості. Попри те, що був прихильником монархічного правління, прагнув політичного реформування російської політичної системи.

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.