Політологічний словник

Акт проголошення незалежності України (прийнятий Верховною Радою України 24 серпня 1991 р.) — політико-правовий документ, спрямований на здійснення Декларації про державний суверенітет України. Це була реакція на події 19 — 21 серпня у Москві, коли виявилась повна неспроможність державно-партійної системи СРСР і його вищих державних органів забезпечити еволюційне перетворення союзної федеративної держави у Співдружність Незалежних Держав. Акт став також наслідком мирної (оксамитової) національно-демократичної революції в Україні, яка розгорнулася після провалу спроби державного перевороту. У преамбулі Акта зазначено чинники, що спричинили прийняття українським парламентом означеного документа: смертельна небезпека, яка нависла була над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР; тисячолітня традиція державотворення в Україні; право на самовизначення, передбачене Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами; здійснення Декларації про державний суверенітет України. В Акті проголошено незалежність України та створення самостійної української держави — України; оголошено територію України неподільною і недоторканною; наголошено, що на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.