Політологічний словник

Дипломатичні представництва — закордонний державний орган зовнішніх зносин, який очолює дипломатичний представник держави. Д. п., яке очолює посол, називається посольством, а те, яке очолює посланник або постійний повірений у справах, називається місією. Цим двом видам Д. п. відповідають папські представництва — нунціатури та інтернунціатури, які відповідно очолюються нунцієм і інтернунцієм. У практиці деяких держав зустрічаються й інші назви Д. п.

Правове становище Д. п. визначається Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961 р., двосторонніми угодами, а також внутрішнім законодавством держави перебування. Різновидом Д. п. є представництва при міжнародних організаціях (у тому числі місії спостерігачів), правове становище яких визначається Віденською конвенцією про представництва держав у їх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру 1975 р.

У практиці окремих країн існують Д. п. напівпостійного характеру, Д. п. в Комітеті з роззброєння, функції яких обмежені проведенням переговорів з питань відповідного порядку денного.

А Кудряченко


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.