Політологічний словник

Дифамація (від лат. diffamare — розголошувати, позбавляти доброго імені, ганьбити) — публічне оголошення (через засоби масової інформації тощо) достовірних або вигаданих свідчень, які ганьблять, дискредитують честь і гідність громадянина, установи чи організації. Конституцією України гарантується судовий захист права громадян спростовувати недостовірну інформацію про них та членів їхніх родин, вимагати вилучення будь- якої інформації, а також права на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації. Законодавством України передбачене право громадян на судовий захист від замірів на їх честь та гідність, адміністративна або кримінальна відповідальність за заміряння на честь і гідність депутата.

Рябов С. Г. Політологія: Словник понять і термінів. — 2-ге вид., перероб. і допов. — К., 2001.

С. Рябов


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.