Політологічний словник

Активне виборче право — право вибирати виборні державні органи і органи місцевого самоврядування, а також брати участь у референдумах. А. в. п. у більшості країн мають усі громадяни дорослого віку незалежно від статі, роду занять, майнового стану, освіти тощо. Як правило, віковий ценз для практичного здійснення А. в. п. становить 18 років, хоча в таких країнах, як Болівія. Ботсвана, Камерун, Марокко, Малайзія, Ямайка — 21 рік, в Індонезії — 17 років, в Ірані — 16 років. У ряді країн А. в. п. позбавляються громадяни, що визначені судом як недієздатні, ті, хто утримується у місцях позбавлення волі за вироком суду, який набув законної сили.

Бебик В. М. Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, методологія, практика: [Монографія]. — К., 2001.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.