Політологічний словник

Домініон (англ. dominion, від лат. dominium — володіння) — назва самоврядних частин і деяких колоній колишньої Британської імперії, які у процесі Другої світової війни і після неї стали суверенними державами і входять до складу Співдружності, очолюваної Великобританією. Главою Д. був англійський король (королева), а його представником — генерал-губернатор.

Термін "Д." був уперше запроваджений Імперською конференцією в 1926 p., яка зазначила, що Сполучене Королівство і Д. є автономними спільнотами в рамках Британської імперії, рівними за статусом і не підпорядковані один одному в їх внутрішніх і зовнішніх справах, але об'єднані спільною відданістю короні. Проте організація влади на кшталт Д. була запроваджена раніше: статус Д. був встановлений у Канаді в 1867 p., в Австралійському Союзі в 1901 p., у Південно-Африканському Союзі в 1910 p., в Ірландії в 1921 р. Суверенітет Д. був закріплений Вестмінстерським статутом 11 грудня 1931 р. В 1947 р. термін "Д." було замінено терміном "член Співдружності", що не вплинуло ні на форму організації влади в колишніх Д, ні на їхній правовий статус.

Wheare К. The statute of Westminster and Dominion Status, 5 ed. — London, 1953.

Л. Циндровська


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.