Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Дільниця виборча

Дільниця виборча — місце, де здійснюється голосування на виборах. Виборча дільниця може розглядатись як територія, на якій проживають виборці, приписані (внесені) до списку виборців цієї виборчої дільниці. Окрім голосування, на виборчій дільниці можуть здійснюватись інші дії, пов'язані з виборчим процесом. Закон про вибори регламентує правила створення виборчої дільниці, зокрема органи і порядок створення, розмір за кількістю виборців, місце розташування тощо. Виборча дільниця є складовою виборчого округу. Виборчі дільниці утворюють в місцях проживання виборців, окрім того, в особливих місцях, таких як лікарні, диспансери, кораблі, щоб максимально забезпечити доступ до волевиявлення на виборах. З виборчих дільниць складається округ. Сума результату голосування на виборчих дільницях, що входять в округ, є результатом голосування в округу.

Законодавство України про місцеве самоврядування. 3б. законодавчих актів. — К., 2001; Філософія політики: Короткий енциклопедичний словник / Авт. — упоряд.: Андрущенко В. П. та ін. — К., 2002; Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. — К„ 1998. — Т. 3.

Р. Балабан


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити