Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Довибори

Довибори — вибори, які проводяться після чергових виборів і пов'язані з тим, що представницький орган сформований у неповному складі та є необхідність доповнити його кількістю депутатів, яких бракує, якщо це передбачено законом. Тоді проводяться вибори саме в тих округах, від яких немає депутатів. Такі вибори називаються довиборами, вони можуть відбутися за наявності мажоритарного розподілу мандатів. У разі пропорційного розподілу мандатів довибори не відбуваються, оскільки доповнити склад представницького органу можна із складу списку, якщо це передбачено законом. Наявність та порядок проведення довиборів регламентується відповідним Законом про вибори.

Законодавство України про місцеве самоврядування. 3б. законодавчих актів. — К., 2001; Філософія політики: Короткий енциклопедичний словник / Авт. — упоряд.: Андрущенко В. П. та ін. — К., 2002; Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. — К., 1998. — Т. 3.

Р. Балабан


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити