Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Донцов Дмитро

Донцов Дмитро (1887-1973) — український мислитель, публіцист, громадсько-політичний діяч. Навчався у Петербурзькому, Віденському університетах, викладав в університетах Канади. Був членом Української соціал-демократичної робітничої партії, головою Союзу Визволення України, членом партії хліборобів — демократів. Починав науково-політичну діяльність із заперечення традиційного українського націоналізму XIX ст., називаючи його хуторянством. Стверджував, що українська і російська історичні традиції — несумісні і тому орієнтував українство на Захід. Намагався ідеологічно обґрунтувати українську самостійницьку політику. Основними принципами нового українського націоналізму вважав: перший принцип — вольовий; другий — постійне прагнення українства до боротьби за незалежність, третій — романтика, фанатизм у національній боротьбі; четвертий — тісне поєднання національного з інтернаціональним; п'ятий — крайня необхідність і виховання нової політичної еліти; шостий — орієнтація на певний примус у процесі боротьби за незалежність. Основні праці: «Історія розвитку української державної ідеї», «Українська державна думка і Європа», «Підстави нашої політики», «Націоналізм», «Дух нашої давнини», «Де шукати наших традицій».

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий енциклопедичний словник. — Львів, 1997; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити