Політологічний словник

Еволюція влади (evolution of power, від лат. evolution — розгортання) — викликаний життям постійний і безперервний розвиток влади, нагромадження потреби у її змінах і здійснення таких змін, процес спокійного, але справедливого приведення структур і змісту діяльності влади у відповідність до реальних потреб, включаючи всебічне наукове осмислення змін, що відбуваються. По суті Е. в. не передбачає будь-яких радикальних змін, поворотів у долях влади, її суттєвих, великих перетворень, понад усе її ліквідації. Однак цього можуть потребувати якісні зміни у самому суспільстві, яке у такому разі не зупиняється не лише перед радикальним реформуванням влади, а й перед її зміною (заміною) будь-яким шляхом. Як певна гарантія проти грубих, однозначних, не виважених потрясінь і катаклізмів у суспільно-політичному житті суспільства постають напрацьовані та впроваджені механізми виборності, зміни влади, її підконтрольності народу тощо.

Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. — М., 1997.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.