Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Дуаєн дипломатичного корпусу

Дуаєн дипломатичного корпусу (від фр. doyen — старшина, старійшина) — глава дипломатичного представництва, який першим з колег по дипломатичному корпусу в країні перебування вручив вірчі грамоти. Д. завжди є дипломатичний представник вищого класу. Функції Д. мають насамперед протокольний характер. Д. виступає від імені дипкорпусу при передачі поздоровлень чи висловлюванні співчуття, очолює дипкорпус на різних церемоніях, в разі необхідності виступає від його імені, підтримує постійний контакт з відомством закордонних справ, надає своїм колегам консультації з питань протоколу країни перебування та взаємовідносин з місцевою владою. Дипломатичні представники держав, які не мають дипломатичних відносин з країною, яку представляє Д., підтримують зв'язок з питань, що належать до його компетенції, з наступним по старшинству після Д. дипломатичним представником.

Термін «Д.» застосовується і до консульського корпусу. Д. (деканом) у цьому разі вважається глава консульського відомства, який старший серед колег за рангом і є першим за датою отримання екзекватури або за датою отримання попереднього призначення. Якщо екзекватуру або попереднє призначення отримали одночасно два чи більше консули, старшинство серед них визначається датою подання консульського патенту.

Дипломатический словарь: В 3 т. — М., 1984; Дипломатія сучасної України: Енциклопедичний довідник. — К., 1997; Политологическая энциклопедия. — М., 2003.

А. Кудряченко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити