Політологічний словник

Ембарго (від ісп. Embargo — заборона, накладення арешту; англ. — embargo; нім. — Embargo; фр. — embargo) — термін, що означає запровадження органами влади заходів, спрямованих на заборону (включаючи арешт) вивезення з будь-якої країни або ввезення в ту чи іншу країну товарів і цінностей; заборону заходження в порти своєї країни суден; затримка кораблів, транспортів, вантажів, предметів озброєння, що належать іншій державі, з метою впливу на неї і примусу підкоритися волі інших членів міжнародної спільноти. Е. запроваджується як у воєнний, так і в мирний час. Трапляються випадки використання Е. деякими країнами для здійснення своєї політики і грубого тиску на інші країни. Відповідно до Статуту ООН міжнародна спільнота може використовувати Е. як колективний репресивний захід щодо держав, які є джерелом загрози міжнародній безпеці.

А. Кудряченко


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.