Політологічний словник

Емірат (від араб, emirate) — держава, що очолюється еміром, радою емірів. Наприклад, Об'єднані Арабські Е. (ОАЕ) — з 1971 р. держава у Західній Азії і східній частині Аравійського півострова біля берегів Персидської і Османської заток. ОАЕ — це федерація у складі 7 князівств (Е.): Абу-Дабі, Шарджа, Дубай, Умм-ель-Кайвайн, Аджман, Рас-ель-Хайма і Ель-Фуджайра. Кожне князівство — монархія. На рівні федерації вищим консультативним органом є Федеральна національна рада у складі представників Е. Така Рада обирає одного з емірів президентом на п'ять років. В Е. державною релігією є іслам, основу економіки становить нафта, нафтова промисловість. У зв'язку з відсутністю природних джерел прісної води, її виробляють понад 20 спеціально створених підприємств.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.