Політологічний словник

Альтруїзм (фр. altruisme, від лат. alter — інший) — моральний принцип, який передбачає безкорисливу дію або увагу, що спрямована на благо (задоволення інтересів) іншої людини (групи людей). Поняття А. вперше застосував О. Конт як узагальнення принципу жити заради блага інших і протилежність терміна егоїзм. О. Конт розрізняв інстинктивний А., який об'єднує тварин у рід, і людський А. як спонтанне, вроджене почуття. Як моральний принцип у подальшому розвинутий в ідеях французького Просвітництва (Ж.-Ж. Руссо) й англійської школи етики (А. Шефтсбері, Ф. Хатчесон, Д. Юм, А. Сміт). А. Шопенгауер розглядав А. як спрямованість на іншого через співчуття. За З. Фрейдом А. — невротична компенсація витісненого первісного егоїзму. Робилися також спроби подолати етичну опозицію А. — егоїзм шляхом розгляду іншого як унікального, подібного до мого. П. Сорокін своїм вченням про становлення інтегрального соціокультурного світу заклав підвалини творчого А.

Однією з форм практичної реалізації А. є меценатство.

Введение в политологию: Споварь-справочник / Под ред. В. П. Пугачева. — М., 1996; Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик,

М. С. Вершинин и др. — М., 2000; Сорокин П. А. Главные тенденции нашего времени. — М., 1997; Халипов В. Ф. Власть: Кратологический словарь. -М„ 1997.

М. Лукашевич, М. Недюха


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.