Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ)

Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) — створена в 1960 р. як об єднання європейських країн, що не входили до Європейського Економічного Співтовариства, яке функціонує на принципах зони вільної торгівлі, тобто між країнами-членами немає торгових обмежень. Водночас щодо країн, які не входили в цю асоціацію, кожна держава встановлювала власні обмеження. Спочатку ЄАВТ утворили 7 країн: Австрія, Великобританія, Данія, Норвегія, Португалія, Швеція і Швейцарія. У 1961 р. до ЄАВТ приєдналася Фінляндія, а в 1970 р. — Ісландія. У 1973 р. Великобританія і Данія вийшли з асоціації і вступили до Європейського Співтовариства. У подальшому до Європейського Співтовариства вступили також Австрія, Португалія, Фінляндія, Ісландія і Швеція.

Kaplan J., Sheininger S. The European payments Union. — Oxf., 1989; International Monetary Systems in Historical Perspective. Keis J. / Ed. MacMillan, 1995; Шагалов Г., Пресняков И., Фаминский И. Регулирование внешнеэкономических связей — М., 1997.

А. Кудряченко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити