Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Єдина профспілка

Єдина профспілка — добровільне об'єднання кількох профспілок однієї країни в організацію з єдиним членством. Такий громадсько-правовий заклад полегшує координацію спільних дій найманих працівників на ринку праці і робить їх рівноправною стороною в системі соціального партнерства. Одне з найважливіших завдань Є. п.— укладання колективних трудових договорів. Класичним прикладом Є. п. є Австрійське об'єднання профспілок (АОП), яке одразу після звільнення країни від німецького фашизму почало будуватися за «блоковим» принципом. АОП об'єднало три блоки — соціалістичний, демохристиянський та комуністичний. АОП відрізняється від багатьох профспілкових об'єднань інших демократичних країн своєю надпартійною організацією та сильною централізацією. Політичні течії представлені у вигляді фракцій. АОП об'єднує близько 60 % всіх осіб найманої праці. До його складу входять 14 галузевих профспілок, які у свою чергу поділяються на секції, групи та підгрупи за професійною ознакою. В Італії також існує єдиний профспілковий орган — Федерація трьох конфедерацій. Надмірний плюралізм у профспілковому русі суттєво утруднює діяльність профспілок, наприклад, у Великобританії, Франції. В Україні профспілковий рух репрезентують понад 80 всеукраїнських профспілок і профоб'єднань загальною кількістю понад 16 млн.

Труд за рубежом. — 2003. — № 2; Осовий Г. Тривале протистояння. Стан та перспективи розвитку соціального партнерства в Україні // Профспілки України. — 2002. — № 1; Профспілки України. — 2003. — № 1- 3; Австрия. Факты и цифры. — Вена, 1992.

Т. Ляшенко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити