Політологічний словник

Закони Ману — одна з найдавніших пам'яток суспільно-політичної і правової думки Індії (близько II ст. до н. е.). В 3. М. відображено основні концепції брахманізму. Письмово 3. М. оформлені на основі давніших джерел — Вед (на санскр. "веди" означає знання). Вони захищають ідеї поділу суспільства на варни (стани), їх нерівність, обстоюють керівне становище брахманів (переців). Згідно із З. М., навіть цар, попри його божественний статус, має поважати брахманів, діяти за їх порадами і підказками, вчитися у них знанню Вед і "вихідному мистецтву керівництва".

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.