Політологічний словник

Абсолютизм (від лат. absolutus — необмежений) — форма державного правління. за якої політична влада цілком належить одній особі (царю, королю, імператору — назва посади не має принципового значення). А. супроводжується високим ступенем централізації державної влади, як наслідок — фактична відсутність поділу влади, а також не допускається автономізація чи федералізація земель — все, що може обмежити абсолютну владу. А. як форма правління може характеризуватися такими рисами, як деспотизм, тиранія тощо. Відповідно інші форми правління можуть мати риси А. Коли в умовах абсолютизму впроваджуються реформи, певна лібералізація, використовуються прогресивні ідеї — його називають освіченим. У Західній Європі А. сформувався в XV-XVI ст. Вважається, що класична його форма була у Франції, яка досягла апогею за часів Людовика XIV, якому належить вислів "держава — це я". В Російській імперії А. був повалений у 1917 р. А. зберігається в Саудівській Аравії, Омані. Брунеї. В деяких країнах СНД з'явились ознаки А. в методах та формі правління.

Філософія політики: Короткий енциклопедичний словник / Авт.-упоряд.: Андрущенко В. П. то ін. — К., 2002; Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. — К., 1998. - Т. 3.

Р. Балабан


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.