Політологічний словник

Збройні сили — збройні силові формування, які є основним структурним елементом військової могутності держави. З. с. створюються і утримуються державою для забезпечення територіальної недоторканності та внутрішнього порядку держави. Сучасне поняття "З. с." включає армії (сухопутні війська, флот, військово-повітряні сили та протиповітряну оборону), внутрішні війська, прикордонну варту, службу безпеки, національну гвардію. Іноді поняття "армія" помилково ототожнюють з поняттям "З. с.", проте це різні поняття. З. с. можуть включати в себе народне ополчення, воєнізовані громадські організації, тому вони є не тільки державною інституцією, а й належать до громадських структур. З. с. є одночасно об'єктом і суб'єктом політики. З. с. — потужний і небезпечний інструмент політики, оскільки, за певних умов, вони можуть перетворитися в небезпечну наддержавну силу (див. також: Воєнна диктатура).

Андресюк Б. П. Реформування Збройних Сил України на сучасному етапі: Виступи, інтерв'ю, статті. — К., 2002; Ананьїн В. А. Філософсько-соціологічні проблеми миру, війни та армії: Навч. посіб. / Київський військовий ін-т управління та зв'язку. — К., 1996; Артюшин Л. М., Костенко Г. Ф. Теоретичні аспекти стратегії воєнної безпеки суспільства і держави. — К., 2003; Баранівський В. Ф. Демократизація Збройних Сил України. — К., 2001.

А. Панібудьласка


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.