Політологічний словник

Імунітет дипломатичний — поняття, що охоплює сукупність прав і привілеїв, які надаються дипломатичним представництвам іноземних держав і їхнім співробітникам: недоторканність особистості, службових приміщень, житла і власності, непідсудність судами держави перебування, звільнення від податків, від митного огляду, свобода спілкування й повідомлень зі своїм урядом, право вивішувати прапор і герб на будинку представництва та ін. І. д. надається дипломатичним представництвам іноземних держав або органам міжнародних організацій для можливості ефективно здійснювати передбачені міжнародним правом функції без контролю з боку влади держави перебування, як це випливає з принципу суверенної рівності держав. Обсяг І. д. встановлений Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961 р.. Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 р., Віденською конвенцією про представництво держав у їхніх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру 1975 р. та іншими документами.

Федоров 77. Дипломат и консул. — М., 1965; Демин Ю. Г. Статус дипломатических представительств и их персонала. — M., 1995; Гуменюк Б. /., Щерба О. В. Основні засади дипломатичної служби. — К., 2003.

А. Кудряченко


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.