Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Імунітет дипломатичний

Імунітет дипломатичний — поняття, що охоплює сукупність прав і привілеїв, які надаються дипломатичним представництвам іноземних держав і їхнім співробітникам: недоторканність особистості, службових приміщень, житла і власності, непідсудність судами держави перебування, звільнення від податків, від митного огляду, свобода спілкування й повідомлень зі своїм урядом, право вивішувати прапор і герб на будинку представництва та ін. І. д. надається дипломатичним представництвам іноземних держав або органам міжнародних організацій для можливості ефективно здійснювати передбачені міжнародним правом функції без контролю з боку влади держави перебування, як це випливає з принципу суверенної рівності держав. Обсяг І. д. встановлений Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961 р.. Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 р., Віденською конвенцією про представництво держав у їхніх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру 1975 р. та іншими документами.

Федоров 77. Дипломат и консул. — М., 1965; Демин Ю. Г. Статус дипломатических представительств и их персонала. — M., 1995; Гуменюк Б. /., Щерба О. В. Основні засади дипломатичної служби. — К., 2003.

А. Кудряченко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити