Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Інавгурація

Інавгурація (від англ. inauguration — вступ на посаду, від лат. inaugure — перетворювати в) — урочистий акт вступу на посаду глави держави або посвячення в сан; урочиста процедура відкриття пам'ятника, виставки, національного свята тощо. У Стародавньому Римі — акт введення на посаду будь-якої особи, надання певному населеному пункту особливого значення (наприклад, ритуального). Здійснювався авгурами (колегією священиків), супроводжувався релігійними ритуальними діями. В сучасному значенні використовується для визначення офіційної церемонії прийняття влади з боку новообраного президента. Наприклад, інавгурація першого президента CШA відбулася 30 квітня 1789 р. Акт вступу на посаду супроводжується складанням присяги, яку зазвичай приймає голова Верховного Суду на засіданні парламенту (Італія, США, Німеччина), інавгураційною промовою, святковими парадами (США). Приведення до присяги Президента України здійснює голова Конституційного суду України. На урочистому засідання Верховної Ради України він складає присягу, яка за змістом і формою є по суті присягою народові України. В ній Президент України зобов'язується боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо народу, обстоювати права і свободи громадян.

Коментар до Конституцій України / Ред. кол. В. Ф. Опришко (голова) та ін. — К., 1996; Зонова Т. В. Современная модель дипломатии: Истоки становления и перспективы развития: Учеб. пособие. — М., 2003; Чудаков М. Конституционное право зарубежных стран. — Минск, 2001.

Г. Щедрова


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити