Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Інвеститура уряду

Інвеститура уряду (лат. investio — одягаю, наділяю) — винесення парламентом (нижньою палатою) вотуму недовіри новосформованому уряду. Рішення про І. у. приймається парламентом абсолютною більшістю голосів на основі поданих формально призначених главою держави прем'єр-міністром складу уряду і програми його діяльності. І. у. відбувається в країнах з парламентарними та деякими змішаними формами державного правління. В одних країнах І. у. відбувається тільки у нижній палаті парламенту (Великобританія). У Бельгії, Італії, Румунії довіру уряду має висловлювати кожна з палат. В Угорщині главу уряду обирає парламент за пропозицією президента, що означає і прийняття парламентом урядової програми. Тільки після І. у. відбувається остаточне призначення уряду актом глави держави і він вважається таким, що приступив до виконання своїх обов'язків.

Демидов А. И., Малько А. В. Политология в вопросах и ответах: Учеб.-метод, пособие. — М., 1998; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003; Політична система України: особливості становлення, тенденції розвитку / За ред. Ф. М. Рудича: Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти. — К., 2002; Кислий Павло, Вайз Чайз. Становлення парламентаризму в Україні: На тлі світового досвіду. — К., 2000.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити