Політологічний словник

Інтерес національний — система відносин, яка поєднує в собі потреби функціонування і розвитку нації — народу як єдиного організму. Основу І. н. становлять потреби суспільства, необхідні для його розвитку і функціонування, захист народу від загроз з боку іншої держави (держав), а також підтримання соціального миру, порядку і злагоди всередині країни. До корінних І. н. зараховують питання цілісності і культурної ідентичності, безпеки нації — народу, контроль над використанням важливих природних ресурсів. Найважливіші системоутворюючі фактори І. н.: збереження культури, науки і освіти, їх носіїв, території, на якій вони живуть і працюють (функціонують).

Основи демократії: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 2002; Оссовський В. Л. Стан громадської думки в Україні: case stady / / Українське суспільство на порозі третього тисячоліття: Колективна монографія / За ред. М. О. Шульги. — К., 1999; Українське суспільство: Моніторинг — 2000 р. Інформаційно-аналітичні матеріали. — К., 2000; Енциклопедія етнокультурознавства / Ю. І. Римаренко, В. Г. Чернець та ін.; За ред. Ю. І. Римаренка. — К„ 2001. — Ч. 1. - Кн. 2.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.