Політологічний словник

Інфократія — влада інформації. У зв'язку із збільшенням ролі інформації у сучасному житті висловлюються думки, що процес інформатизації суспільств посилює авторитарні тенденції і навіть веде до диктатури. За умов створення великих баз даних, розвитку комп'ютерних мереж тощо справді виникає можливість маніпулювання свідомістю великої кількості людей. Крім того, сформована владна еліта в такій ситуації може виявитися своєрідною "інфократією", джерелом влади, яка не є заслугою перед народом, а лише великою можливістю використовувати інформацію.

Соціальна філософія: Короткий енциклопедичний словник / Заг. ред. і уклад.: В. П. Андрущенко, М. І. Горлач. — К.; Харків, 1997.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.