Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Інтерес національний

Інтерес національний — система відносин, яка поєднує в собі потреби функціонування і розвитку нації — народу як єдиного організму. Основу І. н. становлять потреби суспільства, необхідні для його розвитку і функціонування, захист народу від загроз з боку іншої держави (держав), а також підтримання соціального миру, порядку і злагоди всередині країни. До корінних І. н. зараховують питання цілісності і культурної ідентичності, безпеки нації — народу, контроль над використанням важливих природних ресурсів. Найважливіші системоутворюючі фактори І. н.: збереження культури, науки і освіти, їх носіїв, території, на якій вони живуть і працюють (функціонують).

Основи демократії: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 2002; Оссовський В. Л. Стан громадської думки в Україні: case stady / / Українське суспільство на порозі третього тисячоліття: Колективна монографія / За ред. М. О. Шульги. — К., 1999; Українське суспільство: Моніторинг — 2000 р. Інформаційно-аналітичні матеріали. — К., 2000; Енциклопедія етнокультурознавства / Ю. І. Римаренко, В. Г. Чернець та ін.; За ред. Ю. І. Римаренка. — К„ 2001. — Ч. 1. - Кн. 2.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити