Політологічний словник

Андрущенко Віктор Петрович (нар. 1949)— український політолог, філософ, культуролог. Закінчив філософський факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка (1975 р.) та аспірантуру цього ж університету (1978 р.). Тема кандидатської дисертації "Основні закономірності соціалізації особистості при соціалізмі" (1979). Тема докторської дисертації "Духовна культура як фактор ідейно-морального розвитку особистості: проблеми ефективності" (1990 р.). Автор понад 200 наукових, науково-методичних та публіцистичних праць. Зокрема монографій: "Людина у системі культури" (1984), "Ідеологічна ефективність культури" (1988), "Сучасна соціальна філософія" (1994; 1996) (у співавтор.); "Біловіжжя. Україна 91-95. Л. Кравчук" (1996) (у співавт.); "Історія соціальної філософії. Західноєвропейський контекст" (2000). Під керівництвом А. видано ряд навчальних підручників та посібників, зокрема "Політологія. Наука про політику" (1999). Як вчений — теоретик пройшов еволюцію від марксизму до постмарксизму і нині є одним із фундаторів плюралістичного підходу щодо соціального пізнання та моделей розвитку політичної та соціальної філософії. Працював на державних посадах. У 1995-1999 рр. — перший заступник міністра освіти України. З р. — директор Інституту Вищої освіти АПН України. З 2003 р. — ректор Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Член — кореспондент АПН (з 2000 р.), академік УАПН (з 1998 р.). Заслужений діяч науки і техніки України (з 1997 р.).

Л. Шкляр


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.