Політологічний словник

Ісламський фундаменталізм — у мусульманських країнах релігійно-політична течія, пов'язана з поверненням до основ ісламу. Здійснюється на основі апеляції до існуючих у ісламі зрівнювальних і патріархально-демократичних положень (мовляв, іслам охоплює усі сторони життя суспільства). Посилення І. ф. в середині XX ст. відбувалося з наростанням суперечностей, які виникли в процесі вибору окремими мусульманськими країнами шляхів свого розвитку. Сучасний І. ф. не сприймає "неісламські" і насамперед світські форми ідеології. Його соціальну опору становлять ремісники, дрібні торгівці, частина селянства, місцева біднота, які мають помітні проблеми соціального забезпечення, підтримки. Останнім часом І. ф. набуває дедалі більшого негативного спрямування, під його прикриттям нині діє багато різних організації, зокрема й терористичного характеру, усілякі банди, в тому числі й банди найманців, злочинців.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — M., 2000.

M. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.