Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Істон Девід

Істон Девід (нар. 1917) — американський політолог. Став відомим і популярним передусім у зв'язку з адаптацією і використанням принципів і методів системного аналізу до вивчення функціонування політичних систем, а також завдяки дослідженням феномену «політична соціалізація». Політичну систему розглядав як таку, що повністю і динамічно змінюється і її існування залежить саме від цих змін, а також від взаємодії різних складових такої системи. За допомогою кібернетичних принципів вимірювання показників на «вході» і «виході» системи намагався прогнозувати розвиток політичних систем. На «вході» — це запити і потреби громадян, на «виході» — рішення і дії влади. Найвідоміші праці «Політична система» (1953), «Концептуальна структура для політичного аналізу» (1965), «Аналіз політичної структури» (1990).

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997; Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити