Політологічний словник

Кандидат у депутати — громадянин, який реалізує пасивне виборче право — балотується на виборах, зареєстрований в установленому порядку як кандидат у депутати. Із середовища кандидатів обирається, методом голосування, депутат. Сучасне демократичне виборче право не допускає станового, майнового, релігійного, інших обмежень щодо кандидата в депутати. Прийняті (необхідні) обмеження є такими: за віком, зокрема встановлюється мінімальний, а в окремих випадках і максимальний можливий вік; ценз осілості, зокрема обов'язковий термін проживання в країні. Однією з обов'язкових вимог є відповідне громадянство.

Законодавство України про місцеве самоврядування: Збірник законодавчих актів. — К., 2001; Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. — К., 1998. — Т. 3.

Р. Балабан


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.