Політологічний словник

Капіталізм державний — безпосередня участь держави в економіці країни. Основним виявом К. д. є державна власність на промислові, транспортні, банківські підприємства, земельні, лісові та інші угіддя. К. д. формується на ранній стадії розвитку капіталізму, коли ще недостатньо нагромаджений приватний капітал. При К. д. держава в багатьох країнах володіє залізницями, портами, каналами. Крім того, К. д. є складовою багатоукладної економіки країни. Він є важливим і помітним засобом державного регулювання економіки, структурної перебудови господарства на його шляху переходу від аграрного до індустріального суспільства.

Економічний словник — довідник / За ред С. В. Мочерного. — К., 1995.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.