Політологічний словник

Карликова держава — певною мірою нейтрально-описова і зневажлива назва держави, яка займає маленьку територію, має невелике населення і надто низький суверенітет. На міжнародній арені інтереси такої держави, як правило, представляють і захищають сильні (сильна) держави, найчастіше — сусідні, що пов'язані з К. д. митним, валютним союзом тощо. Наприклад, К. д. Андорра, інтереси якої представляє Франція, або Ліхтенштейн, інтереси якого представляє Швейцарія. К. д. є і Ватикан, який у 1929 р. за Латеранським договором став самостійною державою і тому у списку К. д. займає особливе місце.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.