Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Капіталізм

Капіталізм (від нім. Kapital — гроші, що використовуються для отримання прибутку) — економічна система, за якої основні засоби виробництва (земля, підприємства) перебувають у приватній власності й використовуються для отримання прибутку їх власниками. К., що утворився в часи так званої індустріальної революції, головним чином асоціюється з вільним підприємництвом, стихією ринку та жорсткою конкуренцією, хоча у сучасних капіталістичних суспільствах спостерігаються елементи державного регулювання економіки, здійснюються заходи щодо підтримки вітчизняних підприємств, виробників, ведеться боротьба проти надмірної монополізації виробництва.

Рябов С. Г. Політологія: Словник понять і термінів. — 2-ге вид., перероб. і допов. — К., 2001; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000; Енциклопедія політичної думки: Пер. з англ. — К., 2000.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити