Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Комісія виборча

Комісія виборча — орган у виборчому процесі, що організовує і здійснює формальну частину виборчого процесу, реєструє кандидатів, організовує і проводить голосування, виконує підрахунки голосів. Для забезпечення неупередженого ставлення виборчої комісії до виборчого процесу та кандидатів у депутати передбачається принцип формування комісії з представників конкуруючих політичних сил, у тому числі представників кандидатів у депутати. Також для забезпечення прозорості діяльності комісії передбачається інститут спостерігачів та доступ засобів масової інформації до висвітлення роботи комісії.

Виборча комісія створюється на відповідній території, де відбуваються вибори та проходить виборчий процес. Зокрема дільнична виборча комісія діє на території відповідної дільниці, аналогічно окружна — на території округу, куди входить кілька дільничних комісій. Наступний рівень — територіальна виборча комісія, до якої входять окружні. Піраміду очолює Центральна виборча комісія (ЦВК), яка діє в масштабі всієї країни. Виборче законодавство може передбачати й іншу організаційну структуру виборчих комісій, розширені або звужені повноваження, порядок формування тощо.

Законодавство України про місцеве самоврядування: Збірник законодавчих актів. — К., 2001; Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) та ін. — К., 1998. — Т. 3.

Р. Балабан


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити