Політологічний словник

Антикомунізм — духовно-політичне протистояння комунізму. На відміну від сумлінної, об'єктивної, критичної оцінки комунізму як вчення, доктрини, моделі влаштування життя, типової для середовища вчених — суспільствознавців, під А. найчастіше мають на увазі ідеологію, що побутувала у багатьох країнах Заходу часів холодної війни. В США вершиною А. став так званий маккартизм — політичне переслідування громадян, яких запідозрювали у симпатіях до комунізму. З розпадом СРСР, так званого соціалістичного табору А. дещо втратив свою роль і популярність як вчення та ідеологія.

Даниленко В. И. Современный политологический словарь. — М., 2000.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.