Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Конструктивність у політиці

Конструктивність у політиці (від лат. constructio — побудова) — вимоги щодо оптимізації політичного процесу, теорій, програм; специфічна характеристика раціональної політики. Поняття «К. у п.» характеризує ефективність політики і влади, політичної ідеології, свідчить про діяльність і результативність політичних програм влади й опозиційних сил. Конструктивність політичної системи полягає у її відповідності базовим цінностям суспільства, ідеологічним позиціям тощо. Багато хто з дослідників зводить К. у п. до політичних технологій, ототожнюючи ефективність та К. у п., яку розуміють як підтримку громадянами існуючого режиму, конституційного порядку, прийнятих владою рішень. З технократичного погляду К. у п. визначається як співвідношення цінності постановки завдань та успішності їх вирішення («вхід» — «вихід»: масштаби постановки та результати здійснення).

Державне управління.: Навч. посіб. / За ред. А. Ф. Мельник. — К., 2003; Вайс К. Оцінювання. — К., 2000, Бебик В. М. Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, маркетинг: Навч.-метод, посіб. — К., 2001. Пушкарёва Г. В. Политический менеджмент: Учеб. пособие. — М., 2002.

Г. Щедрова


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити