Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Кудряченко Андрій Іванович

Кудряченко Андрій Іванович (нар. 1954) — доктор історичних наук, професор, дійсний член (академік) Міжнародної Кадрової Академії. Після закінчення історичного факультету Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ у 1978 — 1987 pp. працював на звільненій комсомольській роботі: у Кіровоградському обкомі ЛКЄМ України, першим секретарем Голованівського райкому комсомолу, керівником лекторської групи ЦК ЛКЄМ України. Захистивши кандидатську дисертацію, з 1987 до 1996 р. працював в системі Національної академії наук України науковим, старшим науковим і провідним науковим співробітником. В 1995 р. захистив докторську дисертацію, з 1997 р. — професор. У 1997 р. — в апараті Адміністрації Президента України: працював головним науковим консультантом Управління внутрішньої політики. У 1997 — 2000 pp. працював радником — посланником Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина, м. Бонн, м. Берлін. Працював директором Інституту соціальних наук Міжрегіональної Академії управління персоналом. Має понад 150 наукових праць з проблем повоєнного облаштування Європи, зокрема Німеччини, України, з питань політичних перетворень у нашій державі. Автор і співавтор кількох монографій, зокрема «Європейська політика Федеративної Республіки Німеччини у 1970-1991 pp.», «Політична система сучасної України», «Україна в сучасному геополітичному просторі: теоретичний і прикладний аспекти», «Краєзнавство в Україні: сучасний стан і перспективи» та ін. Також є співавтором кількох підручників: з політології, геополітики та політичної історії України в XX ст., які рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Друкувався за кордоном — в Австрії, Німеччині, Польщі та Росії.

А. Кудряченко — член Всеукраїнської спілки краєзнавців, член редколегії журналів «Президент», «Людина і політика», «Діалог», «Трибуна».

Ф. Рудич


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити