Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Локк Джон

Локк Джон (1632 — 1704) — англійський філософ, політик, основоположник соціально-політичної доктрини лібералізму. Критикуючи вчення Т. Гоббса про абсолютний, необмежений характер державної влади, Л. стверджував, що основним обов'язком держави, що виникла на основі договору, є дотримання «природного права», захист особистої свободи і приватної власності громадян. На думку Л., держава отримує від людей саме стільки влади, скільки необхідно для досягнення головної мети політичного співтовариства — реалізації своєї громадянської ідеї і насамперед права володіти власністю. Однією з найпопулярніших і широковідомих праць є «Два трактати про державне правління» (1690).

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. — М., 2000; Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — 2-ге вид., перероб. і допов. — Львів, 1997.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити