Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Міхельс Роберт

Міхельс Роберт (1876 — 1936) — німецький історик, економіст, соціолог. Вважається одним із засновників політичної соціології. Найпопулярніша праця — «Соціологія політичної партії в умовах демократії» (1911). Діяльність партій, у тому числі німецьких соціал-демократів, італійських анархо-синдикалістів М. вивчав і аналізував критично, вважаючи, що вона призводить до певної олігархізації. Те ж саме стосується лідерів (вождів) партій, які спочатку є творенням мас, а потім стають над масами, над народом. Складним є ставлення М. до демократії. Спочатку він був палким прихильником демократичного ідеалу, а пізніше поступово почав розчаровуватися у ньому. М. зазначав, що з розширенням, збільшенням партії, її апарату, збільшенням матеріальних засад та засобів інформації демократія з партії поступово витискується, зникає.

Головатий М. Ф. Соціологія політики. — К., 2003; Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. — Львів, 1997.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити