Політологічний словник

Апологетика (від грецьк. apologeticos — захисний, виправдальний) — упереджений, беззастережний, тенденційний захист та виправдання будь-якого положення, теорії, ідеї, суспільного ладу, авторитету. Апологети — узагальнена назва ранньохристиянських письменників — філософів, які захищали у своїх працях принципи християнства від усілякої критики з боку нехристиян — вчених, правителів. Вони обґрунтовували переваги саме моральних принципів свого віровчення, можливість прийняття християнства як державної релігії. Найвідомішою з апологетських праць є послання Юстина Мученика "Хрест у філософській мантії". Апологети зазнавали усіляких переслідувань з боку римської влади. Пізніше апологетами почали називати всіх, хто виступає з апологією будь-чого, тобто захистом усякого вчення. У світській, а також у сучасній літературі термін "А." (апологети) розглядається головно як намагання засобами догматики, казуїстики, софістики захистити неправедну справу. А. здебільшого є засобом маніпуляції свідомістю з метою приховати справжній стан речей.

Політологічний енциклопедичний словник: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К., 1997; Политология: Энциклопедический словарь / Общ. ред. и сост. Ю. И. Аверьянов. — М„ 1993.

М. Головатий


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.