Політологічний словник

Наумкіна Світлана Михайлівна (нар. 1953, м. Сальськ Ростовської обл.) — доктор політичних наук, професор. Закінчила у 1976 р. Ростовський педагогічний інститут, факультет іноземних мов, відділення англійської мови, історії та права. З 1976 р. живе і працює в м. Одесі. У 1976-1984 рр. викладала англійську мову і суспільствознавство в середній школі. У 1984-1986 р. навчалась в аспірантурі Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова. У 1986 р. достроково захистила кандидатську дисертацію з проблем соціальної філософії. З 1986 р. — викладач Одеського державного педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського (зараз — Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського). У 1996 р. захистила докторську дисертацію на тему "Соціально-політична ефективність управлінської діяльності (теоретико-методологічний аспект)" в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. В 1999 р. отримала звання професора й очолила кафедру політичних наук Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

З 1999 р.— член — кореспондент, а з 2002 р. — академік Української академії політичних наук.

Нагороджена знаком "Відмінник освіти України".

Викладає курси і спецкурси: "Загальна політологія", "Зарубіжна сучасна політологія", "Основи демократії" та ін.

Має понад 200 наукових публікацій, серед них 3 монографії. Коло наукових інтересів — ефективність управлінської діяльності, політична еліта як суб'єкт суспільних перетворень, "хвилі" демократизації та їх наслідки тощо.

В. Горбатенко

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити