Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Народна дипломатія

Народна дипломатія (фр. diplomatie) — участь народу у вирішенні питань, пов'язаних з міжнародним співробітництвом. Н. д. здебільшого реалізовується у таких формах: масових демократичних рухів, конференцій, маніфестацій, форумів, неофіційних зустрічей з екологічної, антивоєнної проблематики. Дипломатія набуває саме народного характеру у зв'язку з тим, що нова цивілізація не може утвердитись сама по собі, для цього потрібні узгоджені й цілеспрямовані зусилля всього людства, перехід до нового політичного мислення, коли замість безкомпромісної, ідеологічно послідовної конфронтації дедалі більше цінується здатність діяти відповідно до вимог здорового глузду, схильність до відвертого і чесного обговорення та вирішення нагальних проблем, готовність до взаємної відповідальності та взаємодопомоги.

Водночас дієва реалізація можливостей активнішої участі широких народних мас у розв'язанні життєво важливих для всього людства проблем є результатом процесу демократизації міжнародних відносин, пріоритету загальнолюдських цінностей, підвищення рівня політичної культури народів усієї планети.

А. Кудряченко


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити